REFERENCJE
Będąc na wyprawie do Japonii w 2010 r. w zorganizowanej grupie, byliśmy pod opieką Pani Patrycji Yamaguchi. Pani Patrycja pełniła rolę pilota, przewodnika. Program wyprawy był bardzo bogaty. W niespełna siedem dni zobaczyliśmy najciekawsze miejsca Kyoto i Tokyo. Wyprawa była bardzo ciekawa, duża w tym rola Pani Patrycji, która przygotowała bardzo ciekawy program oraz co jest bardzo cenne, pokazała nam Japonię nie tylko zza „szyby autobusu” lecz umożliwiła zobaczenie tego fascynującego kraju również z innej strony. Jej olbrzymia wiedza na temat tradycji, historii, kultury, zwyczajów - fascynowała uczestników wyprawy. Zdolności organizatorskie Pani Patrycji, znajomość języka japońskiego, łatwość nawiązywania kontaktów powodują to, że trudne sytuacje były natychmiast rozwiązywane, co potęgowało wrażenie harmonii i wspaniałej organizacji. z pozdrowieniami

Krzysztof Brzeski

***********************

Parycja Yamaguchi / Ryoko - Wyjątkowo kreatywna, profesjonalna i nadzwyczaj poważnie traktująca swoje obowiązki osoba. Jej niezaprzeczalnym atutem jest też duża bezpośredniość, co znakomicie ułatwia wzajemne kontakty. Niezmiennie towarzyszący jej uśmiech codziennie dodaje otuchy uczestnikom wycieczki, która nierzadko odbywa się w w bardzo dużym tempie - wszyscy chcą jak najwięcej zobaczyć. Podchodzi indywidualnie do każdej prośby. Stara się pomóc znaleźć najlepsze rozwiązanie każdego, nawet drobnego, problemu. Bardzo sumiennie przygotowuje się do pracy. Podczas naszych wspólnych wycieczek po Japonii wiele razy widziałem jak wertuje książki o architekturze czy historii danego miejsca. Ma jednak nie tylko tzw. wiedzę encyklopedyczną, zna także obyczaje i zwyczaje współczesnej Japonii. Wie jak Japończycy żyją naprawdę. Jakie mają kłopoty. Co ich cieszy. Tego się nie przeczyta w żadnej książce. Interesuje się światem i chce go jak najpiękniej zaprezentować innym. To się czuje. A wtedy podróżuje się dużo lepiej. Nawet jeśli spało się dwie godziny.

Jacek Cholewiński, dziennikarz Telewizji Polskiej

**************************

Patrycja to bardzo sympatyczna osoba. Zawsze chętna do pomocy. Ja zwykle podróżuję na dziko - czyli jadę gdzieś i dopiero na miejscu zastanawiam się co dalej. Ma to ogromny plus, bo lubię odkrywać wszystko sama, a dopiero potem czytam więcej na temat miejsca w którym byłam. Patrycja pomogła mnie i mojemu narzeczonemu w zaplanowaniu już na miejscu podróży w Japonii. Rezerwacja i kupnie biletu autobusowego, nie było by możliwe gdyby nie Ona - pisanie imion i nazwisk w krzakach japońskich to nie moja specjalność. Polecała nam, też świetne miejsca do zobaczenia - urokliwe Alpy Japońskie, śnieżne małpy, najlepsze świątynie, główne atrakcje. Mieliśmy również nie jedną okazję porozmawiać z Nią, o tym jak wygląda życie codzienne w Japonii, zaskakując nas szczegółami nie raz. Dzięki Niej japońska wyprawa zostanie w mej pamięci na zawsze jako niesamowite przeżycie. Gorąco polecam!

Kasia Zema Wrocław